מחפשים ייעוץ מקצועי ? שלכם ונחזור אליכם בהקדם

  גישור גירושין

  הליך הגישור:

  מהו גישור?

  גישור הוא הליך המתבצע באמצעות צד שלישי היכול להיות עורך דין ו\או איש מקצוע זה, הליך הגישור הוא אחת הדרכים היעילות ליישוב סכסוכים ומונעת התדיינות בבתי משפט, כיום הליך הגישור תופס תאוצה כדרך אלטרנטיבית ליישוב סכסוכים

  הליך הגישור מבטיח לשני הצדדים את קבלת מירב הזכויות המגיעות להם מבלי לעסוק בבירוקרטיה הכרוכה בהליכים משפטיים המסיבות הוצאות כלכליות כבדות. גישור יכול ויהיה דרך המלך לסיים את הליך הגירושין במיוחד כאשר לצדדים ישנם ילדים משותפים ולצורך המשך גידולם יצטרכו הצדדים לשמור על קשר תקין בניהם בכל הקשור סביב גידול ילדיהם המשותפים.

  הליך גישור מומלץ מאוד באופן כללי ובפרט בטיפול במשברים בין בני זוג העומדים בפני פרידה  ואף לאחר פרידה.

  יתרונות הליך הגישור:

  תקשורת ומערכת יחסים תקינה:

  הליך הגישור יכול לסייע לשמור על מערכת יחסים תקינה גם בזמן גירושין\פרידה.

  המגשר, המנהל את הליך הגישור יכול לסייע לכל צד להעלות את דבריו בצורה חופשית וללא כל לחץ זאת מבלי לפגוע בצד האחר לגישור.

  העלאת פתרונות יצירתיים של הצדדים:

  גישור מאפשר לצדדים להגיע לפתרונות יצירתיים ושונים מהחוק הייבש, נותן אפשרות להגיע לפתרונות אידאלים ואף ספציפיים בכל מחלוקת קיימת בין הצדדים.

  חיסכון בעלויות וזמן יקר:

  הליך הגישור כרוך בעלויות נמוכות בהרבה לעומת הליכים משפטיים בכלל ובפרט הליכים שבתוך המשפחה. עלויות הגישור נחלקות בין שני הצדדים לעומת הליך משפטי שכל צד אחראי לעלויות שלו בנפרד. הליך הגישור יכול להתקיים בזמן הפנוי של הצדדים ולא על חשבון ימי עבודה וכו', לעומת הליך משפטי שנקבע על ידי בית המשפט ויכול שלא יהיה נוח למי מן הצדדים ואין מקום לשנותו לרוב.

  הליך הגישור אל מול הליך משפטי :

  בהליך הגישור ניתן להגיע להסכם גירושין\פרידה בדרכי נועם תוך שיתוף פעולה הדדי. ניתן להגיע להחלטות שקולות שיבטיחו את עתידכם ועתיד ילדיכם המשותפים.

  הליך הגישור יכול לסייע לשני בני הזוג להגיע לעמק השווה ולהסכמות מרצונם החופשי בכל הנושאים העומדים על הפרק בניהם.

  זוגות הנמצאים במשבר שלפני פרידה חשוב שישקלו כל אחד ואחת בנפרד לפני שרצים לבית המשפט או לבית הדין הרבני אם נכון יהיה להתחיל במסע אל הלא נודע במשבר הקיים או לעצור ולחשוב בשנית ולהגיע לתובנה כי הליך הגישור הינו אלטרנטיבה טובה יותר.

  הליך הגישור יכול להביא את הצדדים לסיום הסכסוך בדרך הקצרה ביותר כל עוד הצדדים מגיעים לגישור בנפש חפצה ובלב פתוח לשמוע ולהשמיע את אשר יש לכל צד במחלוקת ולנסות להגיע להבנות שעיקרם טובת הילדים המשותפים.

  הליך הגישור בכלל ובפרט הליך גישור בגירושין\ פרידה נועד בתכליתו להסדיר את מערכת היחסים לאחר הגירושין\פרידה.

  יתרונו על הליך משפטי הוא ביצירת תקשורת חיובית ומניעת פגיעה בבן\ת הזוג או במשפחותיהם בכלל ובילדים המשותפים בפרט.

  הליך הגישור הוא ההליך בו ניתן להגיע להסכמות משותפות בצורה מכובדת זאת מבלי להרגיש כי מי מן הצדדים מוותר על רצונותיו.

  משך הליך הגישור:

  לוח הזמנים בהליך הגישור הוא לחלוטין תלוי בצדדים להליך, הם אלה הקובעים את משך ההליך ודרך התנהלותו. לעומת זאת בהליך גירושין\פרידה שלא בדרך זו, כאשר ההליך תלוי בלוח הזמנים של בתי המשפט ובתי הדין ועומס התיקים התלויים ועומדים בפניהם יכול והתהליך יימשך זמן ארוך מאוד מהליך הגישור.

  עורך דין לענייני גירושין

  מאמרים נוספים

  עו"ד צוואות מנוסה

  עו"ד צוואות צוואה היא מסמך חשוב שיש לו משמעות גדולה מאד וצריך לוודא שכותבים ועורכים אותו על פי הכללים. כאשר המסמך נפתח ונחשף מי שכתב אותו כבר לא בין החיים ואי אפשר לברר דברים או לשאול שאלות. מכאן שאדם שחשוב לו...
  להמשך קריאה

  עו"ד לענייני ירושה - ניסיון רב שנים

  עו"ד לענייני ירושה אף אחד לא אוהב לדבר בקול רם על מה שקורה לאחר פטירתו של אדם אהוב ומהסיבה הזאת כל מה שקשור לנושאים כמו צוואות או ירושות היה כזה שלא מדברים עליו ואפילו מסתירים אותו. אנשים האמינו במזל רע והעדיפו...
  להמשך קריאה
  חברת שיווק באינטרנט חברת שיווק באינטרנט
  Open chat
  1
  Scan the code
  שמי יוסף אמר ואני אשמח לעזור לך